Z czym kojarzy się styl afrykański? Odpowiedzi jest mnóstwo, a to i tak za mało! Styl pochodzący z Czarnego Lądu jest tak różnorodny, że zabraknie tutaj miejsca, aby wszystko opisać. Wzory, kolory, printy, ale też motywy tropikalne czy charakterystyczne dla Afryki chusty, którymi można bawić się w nieskończoność. Za co pokochaliśmy modową duszę Afryki?

          Będąc w Afryce, sama zakochałam się w ich stylu i przywiozłam mnóstwo ubrań i dodatków. Zamierzam latem ożywić nieco krajobraz warszawskich ulic :) Jedno jest pewne - aby polubić ten styl, musisz kochać kolory! Odwaga też się przyda, aby inspiracje wdrożyć w życie.

Afryka lat 20-tych 

          Zwiewne, jasne suknie, piętrowe falbany i przewiewne materiały - tak gorący klimat tworzył modę. Upały zmuszały niejako do wymyślania i projektowania outfitów przystosowanych do panujących temperatur. W latach 20-tych w Afryce tak nosiły się zamożne kobiety. Dziś ten styl jest dostępny dla każdego. W naszym klimacie latem temperatury pozwalają na wyciągnięcie z szafy tego rodzaju projektów. Podkręćmy to dodatkami i gotowe!

Khaki - symbol safari 

          Kolor służący, jako kamuflaż pokochali projektanci na całym świecie. Bryluje na wybiegach, jako elementy codziennego ubioru. Modne koszule khaki z pagonami czy kurtki parki - to wszystko zainspirowane safari istnieje w modzie europejskiej i nie tylko. Zarówno kobiety jak i mężczyźni uwielbiają ten odcień ze względu na jego uniwersalność. Świetnie sprawdza się również w upalne dni.

Kolor, kolor, kolor…
          Afryka opływa kolorem! I oryginalnymi wzorami. Można wybrać np. suknię w symetryczne, barwne wzory lub jedynie akcent ożywiający stylizację. Świetnym dodatkiem będzie turban stworzony ze zwykłej chusty, do tego kolczyki-koła i nietuzinkowy look gotowy! Barwne stroje rewelacyjnie wyglądają na tle afrykańskiego krajobrazu, ale z pewnością sprawdzą się także w miejskiej dżungli.

Afrykański design

          Niespełna rok temu dziesięcioro afrykańskich projektantów wraz z koncernem IKEA stworzyli limitowaną kolekcję Överallt. Kolekcja zawiera fotele, stoły, ławki, ale też barwne pledy, dywany czy kapy. Zaprojektowano też zestawy naczyń, które idealnie nadają się do serwowania afrykańskich posiłków. Meble wykonano z drewna eukaliptusowego, ze sklejki lub charakterystycznej plecionki. Całość oddaje pełen energii styl urządzania wnętrz w styl etno czy boho. Naturalne drewno w połączenie z żywymi barwami daje eklektyczne wnętrze pełne ciepła.

          Afryka ma do zaoferowania nie tylko piękne krajobrazy i miejsca idealne na wakacje, ale również styl, w którym zakochali się projektanci i klienci na całym świecie. Może to dobry moment na zainspirowanie się stylem Afryki i wniesienie odrobiny koloru do naszych wnętrz i szaf.