Najbardziej kolorowa pora roku zbliża się wielkimi krokami. Skoro na zewnątrz pojawią się kolory, nie może ich zabraknąć również w naszych szafach. W nadchodzącym sezonie prym będą wiodły żywe, soczyste i nasycone kolory, inspirowane tropikami i słońcem. Obowiązkowa lektura na dziś to prognoza barw na wiosnę 2019 w oparciu o analizę agencji WGSN, Instytutu Pantone i światowych projektantów!

        Wspomniany nie tak dawno słynny kolor Living Coral - zwycięzca konkursu na kolor roku 2019 - właśnie nadchodzi jego czas. Z przyjściem wiosny pełnej żywych barw powinien on na stałe zagościć w naszych szafach. Na wybiegał światowych marek pojawił się, przedstawiając propozycję stylizacji na nadchodzący sezon. Obok niego mogliśmy zobaczyć pomarańcz określany mianem Fiesta, soczysty i niezwykle nasycony odcień. Kolor kurkumy nie pozostał w tyle i bryluje na pokazach w total lookach lub jako grający pierwsze skrzypce dodatek. Również odcienie żółtego - mango i intensywna żółć będą się regularnie pojawiać w wiosennych stylizacjach. Dla odważnych światowe wybiegi rekomendują róż typu Pink Peacock do zestawiania z innymi odcieniami różu lub przygotowania stylizacji, gdzie ten kolor będzie dominował.

        Bez żadnych wątpliwości to żywe i intensywne kolory będą na pierwszym miejscu przy wyborze lekkich stylizacji, lecz stonowane odcienie nie pozostają dłużne. Wiosną mile widziane będą również odcienie granatu, np. Eclipse, głęboki, elegancki kolor symbolizujący rozwagę i tajemniczość, czy też oliwkowa zieleń Terrarium Moss lub kolor khaki, kojarzone ze sferą militarną, który doda kobiecym stylizacjom nuty buntu i nonszalancji.

        Oprócz kolorów warto dodać kilka słów o tym, jak będziemy je nosić. Bardzo modne będzie bowiem u kobiet noszenie garniturów, które stają się symbolem właśnie kobiecości, uwydatniając walory, nie je zakrywając. I wracamy przy tym temacie do ferii soczystych barw, bo takie zestawienia będą cieszyć się największym zainteresowaniem. Nude total looki będą niezłomnie walczyć z intensywnymi barwami, bo takie też zobaczymy na światowej sławy wybiegach, np. u Burberry, Diora czy Stelli McCartney, gdzie dominują odcienie cieliste, beże i neutralne odcienie kolorów. Również nakrycia głowy zasługują na uwagę, bo będą bardzo widoczne na ulicach już niedługo. Kapelusze, chusty, berety, opaski zasługują na szczególne miejsce w każdej garderobie. To one potrafią kompletnie zmienić stylizację i dodać jej szyku. Dla bardziej ekstrawaganckich idealnym wyborem będą . . .  pióra! Total looki może bardziej sprawdzą się na wybiegach, ale pióra jako dodatek w oryginalny sposób pomogą podkręcić nasz outfit.

        Nadchodzi idealny czas, aby zacząć eksperymentować z modą. Kolory, wzory, zestawienia - dajmy sobie większe pole do popisu i znajdźmy dla siebie to, w czym z uśmiechem na ustach przywitamy wiosnę!