Na sam początek warto określić, gdzie i w jakim towarzystwie zamierzamy spędzić wigilijny wieczór. Może to być wigilia w gronie najbliższej rodziny i wtedy o wiele łatwiej wybrać odpowiedni strój, lecz większość z nas świętuję ten wieczór kilka razy, na przykład podczas  wigilii firmowej lub wśród znajomych. Na każdą z tych okazji warto przygotować inny zestaw.

           Podczas tego wyjątkowego wieczoru wybieramy strój wizytowy, lecz oczywiste jest, że wszyscy, którzy na co dzień mają narzucony dress code w pracy, tego jednego dnia mają ochotę z niego zrezygnować i ubrać mięciutki sweterek. Co więc założyć na Wigilię firmową? Warto zachować oficjalny wydźwięk naszego stroju i pokazać szacunek dla osób, które poświęcają czas na przygotowanie kolacji. Nie oznacza to jednak konieczności założenia małej czarnej czy garnituru z kamizelką.  Odpowiednim wyborem będzie na przykład sukienka koszulowa w kolorze granatu, która zapewni nam wygodę, a jednocześnie będzie pasowała do okazji. Do tego wystarczą czółenka na obcasie lub klasyczne szpilki. Dla panów dobrym zestawem będzie garnitur lub marynarka, jednak tylko w odcieniach granatu. Klasyczne pantofle mogą zostać zastąpione alternatywą w postaci równie eleganckich półbutów.

            Rodzinny wieczór wigilijny rządzi się innymi prawami. W zależności od tego, z kim go spędzimy, czy będzie to Wigilia z najbliższymi czy jest to okazja do spotkania dalszej rodziny, z którą spotkania wypadają właśnie raz w roku. Mimo wszystko jest to nadal okazja do zaprezentowania swojej szafy i oczywiste jest, że chcemy wyglądać elegancko i czuć się dobrze i komfortowo. Nie należy zapomnieć również w przypadku pań, aby strój pokazywał nasz seksapil i klasę. Idealnie sprawdzi się wtedy podkreślająca figurę sukienka w stonowanym kolorze. Aby nie było nudno, warto pomyśleć o charakterystycznej biżuterii w formie kolii lub długich kolczyków. Jeżeli ktoś nie gustuje w widocznej biżuterii można ją śmiało zastąpić gawroszką w kratę, a cała stylizacja nabierze wyrazu i charakteru. W poszukiwaniu inspiracji przy wyborze idealnego dodatku zapraszamy na stronę sklepu Elsanti Milanówek, gdzie szeroki wybór produktów pomoże w uzupełnieniu stylizacji na ten wyjątkowy wieczór. A na naszym blogu znajdziecie przykłady stylizacji i podpowiedzi, jak można łączyć ze sobą zestawy i dobierać do nich dodatki.

             Na wieczór wigilijny warto wybrać stylizację, w której będziemy czuć się  wyjątkowo. Główny element zestawu jest ważny i musi być przemyślany i dopasowany, lecz nie zapominajmy o dodatkach, które nadadzą całości wyrazu i podkreślą nasze atuty. Gdy będziemy czuć się dobrze, będziemy mogli celebrować chwile spędzone z bliskimi. Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu, po inspiracje zapraszamy na stronę naszego sklepu Elsanti Milanówek. Tam na pewno znajdziesz to, co będzie potrzebne do uzupełnienia świątecznego zestawu.