“Ubrania do oddania” to strona internetowa, która posiada również swój kanał na You Tube. Jej twórcy namawiają do oddawania niepotrzebnych ubrań oraz pomagania i tłumaczą, jak zrobić to w prosty sposób. Inicjatywa pokazuje też problem, do jakiego doprowadziły tony niepotrzebnych i wyrzucanych ubrań. Jednocześnie poprzez oddawanie ubrań za pomocą tej strony wspieramy wybrane kampanie społeczne. To takie proste! 

       Pomysł na ten wpis pojawił się po natknięciu się na artykuł o recyklingu ubrań. Przypadkowo odkryłam stronę, która zajmuje się tym na co dzień i została do tego stworzona. Po zagłębieniu się w temat i obejrzeniu tych kilku filmików, które twórcy zamieścili na swoim kanale stwierdziłam, że jest to idealny temat na … temat! Nie dość, że jest niesamowicie aktualny, to jeszcze przyjemnie się o nim pisze i poszerza swoją wiedzę o tym, co jest nieodłączną częścią naszego życia we współczesnym świecie.

         Porządek w szafie czeka każdą z nas. Ale połączenie tego obowiązku z czymś pożytecznym i dającym radość to jest coś! I w końcu mamy  motywację do wzięcia się za robotę i wyczyszczenia naszych szaf ze zbędnych rzeczy. Po kilku dobrych dniach (tygodniach?) spędzonych z głową w garderobie, kiedy już mamy spakowane kilka(set) pudeł ze zbędnymi ciuszkami, czas na pozbycie się tych kilogramów szczęścia - ale nie bądźmy sentymentalne! Najgorsze przy sprzątaniu garderoby jest ponowne chomikowanie. Jeżeli nie założyłyśmy jakiegoś ubrania przez ostatni rok, to zapewne nie założymy go również przez następny, i następny. Warto oddać go komuś, kto wykorzystał potencjał, jaki w nim pozostał :) A więc - oddać możemy na własną rękę, możemy również sprzedać. Jednak skorzystanie ze stron, które się tym zajmują ułatwi, umili i przyspieszy cały proces. Przy okazji dzięki takim inicjatywom mamy bezpośredni dostęp do kampanii społecznych i akcji fundacji pomagających potrzebującym, które może wesprzeć.

         Jakie jeszcze plusy pojawiają się, gdy zaczynamy sprzątać nasze szafy? Kiedy zwolnimy już w nich trochę miejsca, może udać się na zakupy. Ale! Tym razem niech to będą przemyślane zakupy, nie na wyprzedażach, gdzie ceny kuszą swoją atrakcyjnością. Zaopatrzmy się w kilka klasyków, z których stworzymy wiele stylizacji i które będą nam pasować do tego, co już mamy. Stawiajmy na ubrania wyższej jakości, bo tylko wtedy nie będziemy zmuszeni pozbywać się ich po jednym sezonie, a tym samym zadbamy o środowisko - przecież o to właśnie chodzi!

         Warto pomyśleć o tym, czy Twoja szafa nie potrzebuje odświeżenia i odgruzowania ;) Jest tyle kampanii i projektów, które potrzebują wsparcia, a jednocześnie to właśnie one mogą nas zmotywować do małych zmian - na lepsze. Czas zagłębić się w szafy!