Życie w mieście ma swoją specyfikę - nieustanny wyścig, wciąż za krótka doba i rywalizacja, ale też motywujący wpływ na nasze codzienne wybory. Moda uliczna jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna, bo istnieje tylko w mieście. Czy ma swoją logikę i podąża za trendami, czy żyje własnym życiem i jest niezależnym tworem? Sprawdźmy to!
         
Jesień i zima - pory roku narzucające całkowite przestawienie się po okresie noszenia sukienek i sandałków. W Polsce w krótkim czasie musimy wymienić garderobę i krótkie spodenki zastąpić jeansami, a klapki cieplejszymi botkami. Płaszcz i szal będą teraz nieodłącznymi elementami, po które będziemy sięgać codziennie. Ożywiającym stylizację dodatkiem będzie kapelusz z większym rondem, w połączeniu z klasycznym trenczem i szalikiem w drobną kratę będzie strzałem w dziesiątkę. Klasycznie i bezpiecznie :)
          Dla tych, którzy nie lubią ginąć w tłumie, niezbędne będą kolory! Tylko tak wyróżnisz się w szarym miejskim krajobrazie. Stonowany, czarny lub szary basic, a na to puchowa kurtka lub sztuczne futro we fluorescencyjnym kolorze - soczysty pomarańcz czy rzucająca się w oczy limonka.
          Dla sportowych freaków, lubiących wygodę, idealne będzie połączenie ciepłej kurtki w sportowym wydaniu z jasnymi jeansami. Do tego pasujące ocieplane, sportowe buty i męska czapka. Dobrym pomysłem jest dodanie do stylizacji okularów przeciwsłonecznych, mając nadzieję na dobrą pogodę :)
          Skórzane elementy przechodzą renesans, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Miejski look kocha skóry, oczywiście te ekologiczne i sztuczne :) Ramoneski ocieplane kożuszkiem, klasyczne, skórzane płaszcze z podpinką połączą się wyśmienicie z maxi spódnicami czy a’la skórzanymi spodniami. Nie bójmy się nawiązań do stylu kowbojskiego! Botki stylizowane na westernowe czy kurtki z frędzlami dodadzą ciekawego akcentu naszej stylizacji.

Nie dajmy się jesienno-zimowemu smutkowi i szarości które niestety są nieodłącznym elementem tego okresu. Wnieśmy swoim wyglądem trochę słońca w pochmurne dni. Przecież przez cały rok czekamy na lato!