Sport motywuje do ciągłego polepszania siebie i powiększania swoich granic. Jest coraz bardziej obecny w naszym życiu dzięki … modzie na aktywny tryb życia! Jest moda na sport w życiu i na sport w modzie :) Wybiegi coraz częściej czerpią inspiracje z siłowni, jazdy konnej czy jazdy na rowerze. Zobaczmy, jak im to wychodzi.

        Czasy, kiedy za strój sportowy uważaliśmy spodnie dresy i bluzę XXL odeszły do lamusa. Teraz mamy tyle propozycji i wariacji na temat zwykłego stroju na siłownie, że nie sposób spotkać dwie podobnie wyglądające osoby. A co dopiero na ulicach, gdzie inspiracja modą trwa w najlepsze! Dawniej zwykłe legginsy służyły za strój do biegania, teraz królują na wybiegach i ulicach, jako element nawet eleganckiej kreacji. Dziś zakładamy je do swetrów, marynarek czy białych, oversize’owych koszul. Do tego świetnie pasują szpilki i modna torebka oraz dużo biżuterii. Jest wygodnie i modnie!

Cap on the head! 

        Czapki z daszkiem, bo o nich mowa, stały się szalenie modnym dodatkiem już jakiś czas temu. Przede wszystkim przestały być rezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety umiejętnie przejęły ten dodatek i noszą go niebywale modnie, łącząc go z butami na wysokim obcasie, koszulami oraz grubymi swetrami. Jako dodatek czapka nadaje stylizacji nieco luźniejszego i zadziornego wyrazu.

T-shirt oraz buty sportowe 

         Dwa klasyki, które nigdy nie wyjdą z mody - ani sportowej, ani wybiegowej. Zwykły, biały t-shirt jest tak łaskawym elementem garderoby, że potrafi zdziałać cuda w każdej sytuacji i na każdą okazję. Możemy go łączyć dowolnie, sportowo i elegancko, na spacer i na spotkanie biznesowe, a i tak zawsze efekt będzie zniewalający. Za to sportowe buty stały się nieodwracalnie naszym sprzymierzeńcem w wybieraniu codziennych stylizacji. Coraz częściej są łączone z letnimi sukienkami czy eleganckimi marynarkami, bo są po prostu wygodne!

Biker shorts - bez roweru? 

          Spodenki do kolan, służące do wygodnej i komfortowej jazdy na rowerze wgryzły się na światowe wybiegi wcale niedawno. Trudno powiedzieć skąd taki pomysł, ale nie jest on do końca nietrafiony. Przeznaczony jednak jedynie dla osób o nienagannej figurze i szczupłych nogach, ponieważ uwidaczniają każdy najdrobniejszy mankament sylwetki. Niezwykle wygodne i pozwalające na łączenie stylów i pomysłów. Można z nich wyczarować elegancką stylizację, po czym wystarczy zamienić koszulę na t-shirt i mamy strój gotowy na spacer z psem:)

Galop w bryczesach i sztybletach? Tylko! 

          Elementy mody jeździeckiej zawitały do naszych szaf kilka sezonów temu. Wówczas w sklepach roiło się od sztybletów identycznych jak te jeździeckie, jako propozycja butów jesiennych. Spodnie do jazdy konnej, zwane bryczesami też nie pozostały w stajni, a zostały inspiracją do tworzenia mody opartej na tym, co możemy zobaczyć na zawodach konnych. Inne pokrewne elementy stylizacji to wędzidła i strzemiona na letnich butach czy torebkach. Jazda konna to szlachetny sport, więc nie dziwmy się, że wiele osób zdecydowało się przenieść jej pierwiastek do swojej szafy.