Jakie mamy plany modowe na przełom 2018/2019? Otóż to będzie okazja do podróży w czasie. Przeniesiemy się bowiem do lat 80. Będziemy mieć okazję również do podróży po całym świecie, bowiem inspiracje kreatorzy mody i projektanci tym razem nie czerpią z jednego charakterystycznego miejsca, a każdego zakątka świata i starają się połączyć je w spójną całość.

        Na chwilę zapomnijmy o szaleństwie świątecznym i skupmy się na tym, co oferują nam światowe domy mody. Kiedy wszyscy kupują sweterki z reniferami (o czym pisaliśmy wcześniej), my zajrzymy za kulisy pokazów w największych stolicach modowych na świecie. Kiedy trend lat 80. naturalnie powinien ustępować (w modzie obecny jest od dwóch sezonów), on powraca narodzony na nowo i ulepszony przez projektantów, unowocześniony, nawiązujący do stylu disco. Mimo ujemnych temperatur na zewnątrz na wybiegach brylują kwieciste sukienki z szerokimi ramionami, zwierzęce motywy, duże printy na ubraniach z logo firm, wszechobecne falbany. Z kolei sukienki w stylu lat 80., czyli podkreślona talia, długości mini lub zarysowana linia ramion już skradły serca kobiet. 

       Czas odrodzenia przyszedł też na uwielbiane lub znienawidzone zwierzęce wzory. Pojawiają się dosłownie na wszystkim - od bluz, swetrów po spodnie, płaszcze, trencze oraz buty! Niemniej jednak, górę wezmą dwie bardzo odważne propozycje projektantów. Będą to zwierzęce total looki oraz printy zwierzęce w kolorze. Te pierwsze mogliśmy w obserwować już w poprzednim sezonie, ale dopiero teraz nabiorą prawdziwej mocy. Zwierzęce wzory od stóp do głów zobaczymy podczas pokazów najważniejszych domów mody. 

        Kolejnym modowym powrotem jest krata! Wywodząca się ze Szkocji kratka najbardziej lubi właśnie okres jesienno-zimowy i tym razem nie ustąpiła miejsca żadnemu innemu motywowi. Jedyne, co uległo zmianie jest gama kolorów,  z których projektanci tworzą ten motyw na najbliższą zimę. Już nie zamykamy się w odcieniach czerwieni i czerni, ale designerzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i dodają do niej żywe odcienie żółci, fioletu czy zieleni. Największym powodzeniem cieszą się płaszcze i kurtki z tym motywem. Każdy znajdzie odpowiedni fason i układ kraty. Bardzo ciasne i drobne lub szerokie i oversizowe - wybierz to, w czym będziesz czuć się dobrze! Pamiętaj - inni widzę Ciebie taką, jak Ty się widzisz.

        Nie zapominajmy jednak o dodatkach, które potrafią zupełnie zmienić wyraz stylizacji. Dobrym pomysłem jest kapelusz! nie stawiajmy tylko na  czapki z pomponem, starajmy się szukać modowych zamienników. Ostatnio bardzo modne stały się ciepłe opaski, którymi możemy zastąpić czapkę, aby wyglądać nieco inaczej. Pamiętajmy również o szalikach, chustach i innych gustownych dodatkach, które sprawią, że stylizację zyska drugie życie. W szale poszukiwań warto zajrzeć na naszą stronę Elsanti Milanówek, gdzie szeroki wybór akcesoriów umili zakupy. Na koniec zostaje tylko zachęcić do zainspirowania się motywami pokazanymi przez domy mody i trendami, jakie już zagościły nie tylko na wybiegach, ale także na ulicach.