Z czym kojarzy się Maroko? Na pewno nie z nudą! Ogromny wybór intensywnych kolorów i pięknych wzorów sprawdzi się u każdego - nie sposób nie zakochać się w tym cudnym mikro świecie, który wciąż zaskakuje różnorodnością. Ale nie tylko stylizację weźmiemy pod lupę. Styl etno króluje we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Sprawdźmy, co w sobie kryje!

        Maroko uznawany jest za jeden z najbardziej tolerancyjnych państw muzułmańskich na świecie. Jadąc tam, my kobiety nie jesteśmy zobowiązane do noszenia chusty ani sukni do ziemi, jednak istnieje kilka zasad, aby wtopić się w tłum i uszanować tradycje tam panujące. W tym przypadku wtopienie się w tłum wcale nie oznacza bycia nudnym i nijakim - wręcz odwrotnie! Najlepiej w sezonie postawić na sukienki - zwiewne, zakrywające ramiona i uda, lniane przewiewne koszule i spodenki do kolan.

Ale jak ubiera się Maroko? 

        Maroko to mocno przywiązany do swojej tradycji kraj. Dlatego nawet w ubiorze nierzadko natkniemy się na takie właśnie elementy. Na ulicach możemy spotkać zarówno kobiety w burkach i hidżabach, jak i te, które nie zasłaniają twarzy. Tradycyjny strój zakrywa całe ciało włącznie z włosami. Na co dzień kobiety pozwalają sobie na strój zakrywający ramiona, nogi i dekolt, ale część z nich pokazuje włosy. Mieszkanki Maroka tak jak Europejki podążają za światowymi trendami i pilnie śledzą, jakie są aktualne propozycje domów mody. Ciekawszym rozwiązaniem modowym jest jellaba. Jest to całościowy strój posiadający długi rękawy i kończący się przy ziemi. Ma doszyty kaptur wykrojony w trójkąt. Dostępna jest zarówno w damskiej jak i w męskiej wersji.

Wnętrze w stylu etno…

        Etno po grecku oznacza “plemię”. Styl plemienny jest coraz bardziej popularnym motywem wnętrzarskim. Design inspirowany Afryką i Dalekim Wschodem wyróżnia się oryginalnymi, geometrycznymi wzorami, grubo ciosanymi meblami, pierwotnymi elementami wystroju, nie tymi stylizowanymi na styl etno! Dywany królują we wnętrzach, dając poczucie ciepła i stwarzając przytulną atmosferę. Przy urządzaniu warto zdecydować się na elementy, które same w sobie sprawią, że wnętrze będzie epatowało stylem prosto z Maroka. Zacząć należy od podłogi i ścian - podłoga z drewna egzotycznego, ściany bielone, aby móc powiesić na nich wielkoformatowe, afrykańskie fotografie. Jeżeli chodzi o same dodatki, jest w czym wybierać. Bez problemu można zaopatrzyć się we wszystko, co jest potrzebne na miejscu, w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Najlepiej jednak, jeżeli mamy taką możliwość, przywieźć coś z wakacji, elementy dekoracyjne najlepiej kupić na targu, gdzie takich cudowności nie brakuje. Zdjęcia, wazy, dywany, naczynia czy inne dodatki zrobią wrażenie, gdy będą miały swoją historię wziętą prosto z Dalekiego Wschodu czy marokańskich wiosek.