Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Warto zatem pomyśleć, by w ten dzień postawić na . . . typowo mikołajkowe stylizacje, które podkreślą charakter tego dnia. Ponadto pomysły i wybrane elementy garderoby możesz wykorzystać do stworzenia świątecznych zestawów. W galeriach handlowych świąteczny klimat zagościł już na dobre i aż roi się od swetrów z Mikołajem, Rudolfem czy śnieżynkami.

            Sweter ze Świętym Mikołajem  . . . a co dalej?

            Najważniejsze jest, aby nie popaść w zachwyt nad świątecznymi akcentami i nie wybrać swetra ze Świętym Mikołajem i czerwonych spodni do jednej stylizacji. Niestety często tak się dzieje i efekt wychodzi odwrotny do zamierzonego, być może dlatego, że cały rok czekamy na ten okres i świąteczną atmosferę z utęsknieniem i chcemy się nią nacieszyć, jednak nie tędy droga. Warto zrobić sobie małą wycieczkę po jednym lub dwóch centrach handlowych i zapoznać się z ofertą sklepów. Nie kupujmy pierwszego swetra z Rudolfem, jaki zobaczymy na wystawie. Może się okazać, że manekin w trzecim z rzędu sklepie zainspiruje nas do stworzenia ciekawej stylizacji. Z doświadczenia wiem, że zrobienie małego researchu przed zakupami bardzo pomaga - jeżeli tylko mamy na to czas, warto spędzić trochę więcej czasu na obejrzeniu asortymentu, a dopiero potem dokonać zakupu. Szczególnie, kiedy mamy okres szału zakupowego, jak w okresie przedświątecznym. Mikołajki są idealnym momentem na rozpoczęcie przygotowań do świąt, więc już wtedy, kiedy zaczynamy czuć tą wyjątkową atmosferę, warto pomyśleć o skompletowaniu zestawów na przykład na Wigilię.

            Pozostając przy elementach garderoby charakterystycznych dla Mikołajek, są to rewelacyjne motywy, dzięki którym stworzysz gustowną stylizację, przy okazji podkreślając klimat i świąteczną atmosferę. Wspomniane swetry są idealne do damskich stylizacji, ale coraz częściej możemy zauważyć w witrynach sklepów męskiego manekina ubranego w mikołajkowy zestaw i wygląda to bardzo dobrze! Także Panowie, nie bójcie się łączyć ze sobą świątecznych akcentów!

            Dla lubiących klasykę

            Nie każdy chcący celebrować Mikołajki musi biec do sklepu po typowo świąteczne ubrania. Czasem warto postawić na klasyczny zestaw  w stonowanych barwach z jednym mocniejszym akcentem, niekoniecznie kolorystycznym. Takim akcentem może być na przykład torebka lub szalik czy chusta. Zamiast wszechobecnej czerwieni postaw na złoto w zestawie z czernią. Całość zaakcentuj wyrazistą torebką i gotowe!

            Każdego roku moda przechodzi małą rewolucję, jednak 6 grudnia od lat pozostaje jedyny w swoim rodzaju i wtedy jak nigdy sweterki w świątecznych barwach mają rację bytu. W ten dzień można zaszaleć więc do dzieła!