“Wyprodukowano w Polsce” - taki napis widnieje na metce ubrań, które narodziły się w naszym kraju. I to od podszewki! Polskie marki odzieżowe odnoszą sukces nie tylko u nas, ale także za granicą. I to niemały sukces. Mamy się czym pochwalić …

Polscy projektanci nie pozostają w tyle za tymi z innych zakątków świata. Zaskakują pomysłowością, kreatywnością, miłością do detali. Dobrej jakości tkaniny to znak rozpoznawczy polskich firm. Zobaczmy, jak radzą sobie na arenie międzynarodowej i co stoi za ich ogromnym sukcesem.

By Insomnia 

Marka założona w 2011 r. przez dwie przyjaciółki Natalię Pstrokońską oraz Marlenę Niestyjewską. Działa w Sopocie, Poznaniu i Łodzi. Wszystko od zera robione jest na miejscu i jest w 100% Made in Poland. Typowym dla tej marki są oversize’owe kroje oraz ponadczasowość. Kolekcje projektowane są w ten sposób, aby były ze sobą spójne i dały się ze sobą łączyć dłużej niż przez jeden sezon. W ofercie brand ma luźne sukienki, cygaretki, bawełniane bluzki - wszystko ultra-wygodne i bardzo dobrej jakości.

Risk Made In Warsaw 

Marka istnieje od 2011 r. Założyły ją Klara Kowtun i Antonina Samecka. W produkcji bardzo ważna dla marki jest maksymalna dbałość o środowisko naturalne - produkcja korzysta z energii odnawialnej, minimalizuje produkcję CO2 oraz zużycie wody. Jak mówią założycielki, najbardziej lubią projektować coś, czego jeszcze nikt nie wymyślił albo to, czego wykonanie nie będzie należało do najłatwiejszych. “Lubimy słyszeć, że się “nie da”” - mówią zgodnie. Przy wyborze surowców zwracają uwagę, aby jak najmniej wpływały na środowisko, a jednocześnie pozostawały bardzo wysokiej jakości. Przyświeca im cel, aby ich projekty dobrze wyglądały nie na manekinie, ale na człowieku, który ma różne rozmiary i różne sylwetki i każdy ma się czuć w nich maksymalnie komfortowo.

Medicine 

Działa w Polsce od 2013 r. Tworzą ją polscy projektanci, ale i zagraniczni artyści. Medicine lubi zaskakiwać i ceni sobie niekonwencjonalne rozwiązania. W ubraniach tej marki jest się zauważalnym! Dominują ciekawe printy, mocne kolory i oryginalne fasony. To zdecydowanie propozycja dla osób odważnych, chcących wyróżnić się spośród innych. I faktycznie, gdy porównamy asortyment sieciówek do tego, co oferuje nam Medicine, zauważymy sporą różnicę. Osoby, które sprawdziły już wszystko i nadal uważają, że brakuje im czegoś i oczekują od mody więcej, trafnym strzałem okaże się z pewnością marka Medicine. Na niej chyba nie można się zawieść.

Okazuje się, że mamy sporo do zaoferowania na naszym rodzimym rynku. Polskie marki, takie jak ELSANTI Milanówek, cenią sobie jakość, co jest mocno zauważalne i odzwierciedlone w opiniach klientów. Produkty typu hand made, niosą ze soba jakosć, której nie mogą zaoferować popularne sieciówki. Polskie brandy odnoszą nieustannie kolejne sukcesy poza granicami naszego kraju i tego możemy im życzyć - aby było ich coraz więcej!