Pantone to jedna z najbardziej opiniotwórczych instytucji zajmujących się kolorami. Instytut  już po raz dwudziesty wybrał kolor roku - tym razem wybór padł na Living Color - słoneczny koral, niezwykle żywy odcień. "Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań" - taki jest według Instytutu Pantone Living Coral.

            Cały świat mody i designu, jak co roku, z niecierpliwością oczekiwał na ogłoszenie koloru roku 2019 przez Instytut Pantone. Rok 2018 upłynął pod znakiem twórczego ultra fioletu. Nowy kolor to symbol nawiązania do natury, afirmacji życia, optymizmu i ekspresji. Koralowa ciepła barwa, o złotym odcieniu, wprowadzi do mody i wnętrz dobrą energię. Jego wybór nie jest przypadkowy – swoją decyzją Pantone chce zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska, a dokładniej zagrożonych raf koralowych. W tym roku odcień koralu będzie brylował na wybiegach, w modzie, będzie inspirował do urządzania wnętrz czy otaczania się przedmiotami w tym pozytywnym odcieniu. Decyzja Pantone jest co roku jedną z najważniejszych newsów dotyczących trendów na nadchodzący rok.

            Rozpoczynając nowy rok, warto zainteresować się ogólnymi trendami na sezon wiosna-lato 2019, bowiem możemy mieć wrażenie, że mamy déjà vu. Wśród najnowszych propozycji projektantów na zbliżający się sezon, królują bowiem rzeczy które już doskonale znamy. I może to i lepiej, w końcu wiele z nich już mamy w swoich szafach. A inne z całą pewnością znajdziemy w garderobach naszych mam. Renesans przeżywają nie tylko lata 90., ale i 80. i 70. Nawet jeżeli powracają trendy sprzed lat,  nie przejmujcie się, bo świeże odsłony dobrze znanych trendów mogą Was niejednokrotnie zaskoczyć i zainspirować do kolejnych eksperymentów.

            Do łask wracają takie kolory jak maślano-żółty, beże, pastele i odcienie nude, jeans, grochy oraz takie trendy jak kombinezony wykonane z jednej dzianiny, komplety łączące ze sobą odważne kolory, pióra, frędzle oraz kokardy. Powrócimy również do bufiastych rękawów, tworzących bardzo efektowne stylizacje. W dobrym guście stanie się także noszenie mikro-torebek.

            Jeżeli jeszcze nie wiesz od czego zacząć kompletowanie nowej garderoby, uwzględniając najnowsze trendyn narzucone przez Instytut Pantone, zajrzyj na stronę sklepu Elsanti Mianówek, gdzie na pewno znajdziesz inspiracje oraz produkty w najmodniejszym w tym roku kolorze. Początki są najtrudniejsze, więc aby ułatwić Wam poszukiwania, poniżej znajdziecie linki do szali i apaszek z akcentem Living Color: EM-3051 Jedwabny Szalik Ręcznie Malowany czy EM-1092 Jedwabna Chusta Ręcznie Malowana.