Dwuczęściowy czy jednoczęściowy? We wzorki czy gładki? Jaki rozmiar będzie odpowiedni? Wybór idealnego stroju kąpielowego nie jest wcale takie łatwe! Przed dokonaniem wyboru trzeba wziąć pod uwagę i przemyśleć mnóstwo kwestii, aby zakup był trafiony i cieszył się powodzeniem. Zatem o tym teraz!

        Po pierwsze! - w kostiumie kąpielowym musimy czuć się komfortowo i wygodnie. Bez tego nic nie zdziałamy. To rodzaj outfitu, który więcej odsłania niż zakrywa, zatem jego zakup musi być przemyślany i rozsądny.

        Dobrym pomysłem jest zakup każdej z części oddzielnie. Wiele z nas ma inny rozmiar góry, inny dołu. Warto zatem pokombinować i zacząć łączyć części, nie tylko rozmiarowo, ale także kolorystycznie. W zależności od kształtu sylwetki, jedna część powinna być gładka i jednokolorowa, a druga wzorzysta i fikuśna. Dobranie biustonosza to nie lada wyzwanie. Wiele osób niestety nie przywiązuje do tego zbyt dużej uwagi - a szkoda! Widok wypływającego biustu nie jest niczym seksownym ani przyjemnym, dlatego warto poświęcić więcej czasu na zakup tej części kostiumu. Jeżeli masz wydatny biust, wybierz stanik z fiszbinami i wzmocnieniem, z wysoką miseczką, aby podczas wodnych szaleństw czuć, że wszystko jest na swoim miejscu :) Kwestia doboru majtek jest niemniej ważna, lecz na pewno nieco łatwiejsza. Jeżeli mamy figurę typu A, niech majtki będą bardziej zabudowane typu figi. Za to jeżeli dysponujemy figurą modelki wybiegowej, możemy szaleć do woli. Praktycznie w każdym fasonie będziemy wyglądać dobrze.

Albo jednoczęściowy?

        W zależności, co planujemy robić na wakacjach, ale też w czym czujemy się i wyglądamy lepiej, warto rozejrzeć się za kostiumem jednoczęściowym. Ich wybór jest szeroki, a funkcjonalność można dopasować do naszych planów. Strój jednoczęściowy doskonale ukryje mankamenty każdej sylwetki. Warto szukać wzorów i fasonów, które ukryją i odwrócą uwagę od niedoskonałości naszej sylwetki. Na zakupy musimy iść z myślą, co planujemy robić w wakacje i do czego kostium nam się przyda. Jeżeli planujemy się opalać, wybierzmy jak najbardziej skąpy (oczywiście dopasowany do naszej figury :)), bez zbędnych pasków i wiązań, ale jeżeli wyjeżdżamy ze znajomymi nad jezioro, byłoby dość ryzykowne zakładać wiązany strój z mocnymi wycięciami - wybierzmy jednoczęściowy z elastycznego materiału.

        Zainwestujmy w tą część garderoby, aby móc cieszyć się latem w pełni i korzystać z możliwości, jakie dają nam wakacje i sezon na wodne szaleństwa. Poświęćmy na to więcej czasu. Zainwestujmy w przyjemność i komfort!