Tym razem podium koloru roku Instytutu Pantone zostało podzielone pomiędzy dwóch zwycięzców. Szarość i żółć – to właśnie kolory roku 2021!
Pantone Color Institute jest jednostką badawczą specjalizującą się tematyką kolorów i jako część firmy Pantone Inc. od 2000 roku zajmuje się standaryzacją kolorów. Cały proces opaty jest na analizie światowych trendów dominujących w modzie, projektach przestrzennych oraz trendów. Na tej podstawie wybierany jest PANTONE Color of the Year – czyli kolor roku wg Pantone.
W tym roku Eksperci Pantone zaproponowali „mariaż kolorów"– duet: jasną szarość 17-5104 Ultimate Gray i żółty 13-0647 Illuminating.
Według wiceprezesa Instytutu, Laurie Pressman „To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo”.
Z pozoru stonowana szarość i energetyczna żółć to bardzo nietypowe zestawienie, ale jest to na pewno miłe dla oka połączenie. Wszystko wskazuje na to, że jest to wyjątkowo dobrze dobrana para. Świat mody i designu z pewnością zainspiruje się tym nieczywistym wyborem.
Ostatni raz sytuacja kiedy to na podium znalazły sie dwa kolory, miało miejsce w roku 2016. Wówczas królowały pastele – różowy Rose Quartz i błękit Serenity.
Ty również możesz się zainspirować, tym energetycznym połączeniem.