Z pozoru dodatek do codziennej stylizacji, jakim jest ozdoba wiązana pod szyją, nie powinna być szczególnym powodem do rozmyślań nad wyborem, a jednak tak nie jest. Każda chusta może prezentować się zupełni inaczej i, co najważniejsze podkreślić lub zepsuć stylizację.

Płaszcz w wyrazisty wzór kraty w towarzystwie z kwiecistą chustą?

Absolutnie nie! Z reguły chusty posiadają motywy i najlepiej prezentują się z okryciem wierzchnim bez wzoru o jednolitym dowolnym kolorze. Ozdobę tę można wiązać na kilka sposobów, zatem wybór tej odpowiedniej chusty powinien być ukierunkowany pod względem tkaniny, z jakiej została ona uszyta. Jest to niezwykle ważne, gdyż poliester lub inny nieszlachetny i sztuczny materiał nie wygląda zbyt dobrze i nie układa się po kilkukrotnym zawiązaniu luźno i swobodnie, gdyż zazwyczaj odstaje lub nieestetycznie podnosi się go góry przy najmniejszym wietrze.

Jaki materiał wybrać?

Jeśli zatem zależy nam na jakości i wyglądzie swojej ozdoby pod szyją, to warto postawić jednak na jedwab. Ten szlachetny, niezwykle lekki, przyjemny dla skóry, a jednocześnie pięknie układający się materiał, bez względu na to, ile razy i jak zostanie zawiązany, to zawsze będzie luźno i miękko opadać. Materiał ten jest królem pośród tkanin, z których wykonuje się delikatne ozdoby, pełniące jednocześnie funkcję okrycia się przed chłodem.

Motyw i kolorystyka

W kwestii wyboru konkretnego motywu należy kierować się zawartością swojej szafy. Jeśli przeważają jasne barwy, to chusta powinna być nieco kontrastowa. Ciemne lub bardzo wyraziste w swoich kolorach wzory kwiatowe, roślinne, a nawet zwierzęce, zwrócą uwagę i dopełnią stylizację. Natomiast garderoba, w której króluje czerń, brązy, odcienie śliwki i bordo, będzie rewelacyjnie prezentować się z jasną chustą, a najlepiej w bardzo ekscentryczne kolory i wzory.

Sklep ELSANTI Milanówek sprosta oczekiwaniom wszystkich Klientek posiadających najrozmaitszą garderobę. Wszystkie dostępne w tym miejscu jedwabne chusty wykonywane są w bardzo dużej ilości barw i motywów, można dopasować wymarzoną ozdobę pod szyję na każdą porę roku i do każdego stroju.