To dzięki nim moda zwariowała! Do dzisiaj na wybiegach królują elementy charakterystyczne dla ikon muzyki. Kto najbardziej wpisał się w modę na lata i co wyjątkowego miał każdy z nich, że pamiętamy o nich, nosząc się w ich stylu?

 ABBA

        Kicz czy ikony lat 70? Niezaprzeczalnie w modzie głośnym echem odbił się styl szwedzkiego zespołu. Cekiny, bluzki z falbanami, buty na platformie czy hipisowskie sukienki - to kwintesencja wyglądu, jaki prezentowali członkowie zespołu. Mężczyźni wcale nie odstawali od żeńskiej części - tak samo błyszczący, połyskujący i zwracający na siebie uwagę :) Styl disco, bo taki reprezentowała ABBA, to nic innego, jak łączenie barw i faktur, aby było żywo, stawiali również na jasne kolory, satynowe elementy, srebro i skórę. Spodnie dzwony przetrwały do dziś, a w stylu ABBY możemy wyskoczyć na imprezę! Ponczo chyba nigdy nie straci swojego miejsca w modzie - popularny element garderoby do dziś nieprzerwanie noszony.

THE BEATLES

        Lata 60 i rewolucja modowa na scenie muzycznej! Okulary lenonki zna chyba każdy. Swoją nazwę wzięły od lidera zespołu Johna Lennona i są teraz symbolem kultury hippisów. Ponadto zapoczątkowali noszenie marynarek łączonych z golfem, sztybletów czy kaszkietów. Ich wówczas ekstrawaganckie fryzury były jedyne w swoim rodzaju. Garnitury szyte na miarę, bo tylko w takich chodzili członkowie zespołu, projektował dla nich Pierre Cardin.

MICHAEL JACKSON

        Król popu kreował styl a’la generał. Wszystko za sprawą miłości do marynarek z pagonami, bogato zdobionych i wyszywanych złotą nicią. Ponadto uwielbiał brokat i cekiny, nie rozstawał się również z kapeluszami oraz smokingami. Chodził często ubrany w białe garnitury, kapelusze były nieodłącznym elementem jego koncertów. Wykreował styl, którego nikt mu nie odbierze, był jedyny w swoim rodzaju. Uwielbiał błyszczeć!

ELVIS PRESLEY

        Jeden wielki szał! Kolory, frędzle, cekiny, skórzane kombinezony… Spodnie dzwony popularne do dziś właśnie przechodzą renesans i wracają do łask. Król Rock’n’Rolla nie rozstawał się z hawajskimi koszulami. Gwiazdor nie szczędził swoim kreacjom ozdób, wręcz przeciwnie. Dziś projektanci bardzo chętnie wykorzystują styl Elvisa jako motywy przewodnie swoich kolekcji.

        Moda powraca, a historia zatacza koło. Kiedyś promowane przez ikony, dziś noszone przez większość. Styl gwiazd minionego wieku przetrwał i nie zamierza zejść ze sceny!