Zazwyczaj na szyi nosimy naszyjniki, a zwłaszcza wieczorna kreacja wydaje się bez naszyjnika niepełna, niekompletna i taka zwyczajna. Tymczasem błyszczące kamienie w szykownych koliach są już zbyt pospolite i nudne. Apaszka może pełnić absolutnie rolę każdej innej ozdoby zakładanej na szyję. Przepiękny lekki materiał, w motywy orientalne, jak również proste motywy roślinne, a nawet zwierzęce (np. cętki, paski) może nie tylko dopełnić kreacji, ale również ją mocno podkreślić, zwrócić uwagę.

Aktualnie bardzo chętnie powracamy do mody retro, a więc apaszki są tu nie tylko mile widziane, a właściwie nieodłączne. Sukienki i spódnice, z którymi najlepiej komponują się apaszki to proste lub rozkloszowane w stylu lat 50'. Kolorystycznie oczywiście pasuje każda, jednak zakładając wieczorną kreację w kolorze czarnym lub czerwonym, apaszka w innym odcieniu niż sukienka czy spódnica, będzie pięknie podkreślać całość, zwłaszcza wybierając taką, która ma mnóstwo wzorów. Wiążemy ją dowolnie, biorąc pod uwagę jej niedużą wielkość w porównaniu np. do szali, można stworzyć uroczą kokardę pod szyją lub podwójny trójkąt.

Nie jest oczywiście obojętnym, jaką apaszkę wybierzemy, ale jej jakość i wykonanie ma duże znaczenie w przypadku, jeśli ma ona pełnić funkcję ozdoby. Przecież nie zakładamy tak pięknego kawałka tkaniny tylko po to, aby okrywał szyję, ale po to, by przykuwał uwagę, wyrażał szykowność i elegancję. Nie ma nic szlachetniejszego od apaszek wytworzonych z jedwabiu, żaden inny materiał nie odda uroku i wyjątkowości tej ponadczasowej ozdoby. Poza tym posiadana apaszka mówi wiele o jej właścicielce, jej charakterze i stylu. W sklepie ELSANTI Milanówek znajdą Państwo apaszki pasujące dosłownie do kazdej stylizacji modowej. Zastanawiając się nad ozdobą szyi np. na wesele, studniówkę czy po prostu na spacer lub zakupy, można znaleźć w ofercie sklepu ręcznie malowane jak również drukowane, śliczne apaszki spełniające wymagania nawet najbardziej wybrednych osób, oraz tych poszukujących wyjątkowych dodatków modowych.